Categories
Relacje Różne

Wyspa Ludzi Niestandardowych

Iwona Kubis
Iwona Kubis

Taka wyspa nie istnieje, ale gdyby była- mieszkali by na niej ludzie, których wyróżnia jedno: niestandardowość. Niestandardowy wzrost. Niestandardowa waga. Niestandardowe przekonania. Ułomność. Inność. „Inni ludzie” boją się odrzucenia bardziej niż ludzie standardowi.
Lista kategorii niestandardowych- może być długa. Twoja nietypowość, niestandardowość może być Twoim atutem. Albo przekleństwem. Zależy, co z tym zrobisz.

STANDARDY

No właśnie – od tego należy zacząć . Jeśli dopasowujesz siebie do jakiegoś standardu/normy, to te normy mogą być zmienne w zależności od kraju, kultury epoki.
Zwiedzając kiedyś zamek w Pszczynie przyglądałam się łózkom i drzwiom (no cóż, każdy ma jakieś skrzywienie zawodowe) i z rozmiarów tych łóżek i wysokości niektórych futryn wynikało, że musiały one pomieścić ludzie o wzrośnie do ok.170cm. Obecnie standardowe drzwi mają 80 cm szerokości (czasami do 100cm). Wysokość do 203cm (dlaczego dodano te 3 cm – nie wiem ).No a co ma zrobić człowiek wyższy albo szerszy? I tu wcale nie chodzi o to jak przez te drzwi przejdzie tylko…

JAK SIĘ Z TYM CZUJE

No właśnie i tu dochodzimy do sedna. Ze swojej nietypowości – można uczynić coś wyjątkowego albo skulić się w sobie i pozostać w poczuciu bycia innym, gorszym…
Zrób ze swojej odmienności swoją dźwignię, swoją trampolinę.

POCZUJ SIĘ WYJATKOWO. ZRÓB COŚ WYJATKOWEGO

Poznałam kiedyś kobietę mierzącą 185 cm. Pani ta gustowała w mężczyznach niższych i to sporo niższych. Ta osoba niezwykle mnie zaciekawiła. Zauważ, co zrobiła: przestała się zastanawiać jak i gdzie poszukać sobie wyższego partnera tylko polubiła tych.. filigranowych. Poznałam też jej drugiego męża. Był naprawdę uroczy. Niski i szczupły. I co ciekawe świetnie się razem czuli. Jednak jeśli Tobie to nie odpowiada – ponieważ każdy ma swoje preferencje i ograniczenia…

NIE PODDAWAJ SIĘ i SIĘGNIJ PO SWOJE MARZENIA

Ostatnio dowiedziałam się że istnieje niezwykły portal. Nazywa się Klub Wysokich. Bardzo ciekawa inicjatywa- miejsce gdzie można od razu w większej ilości – spotkać Ludzi podobnych. Ludzi, których łączy wysoki wzrost. To działa pozytywnie. Napotkałam tez stronę na Facebooku, która nosi nazwę Grubi ludzie siedzą w domu. No cóż, w samej nazwie zawarta jest sugestia- nie pokazuj się światu. Jesteś inny.

MIEJ ODWAGĘ POKAZAĆ SWOJĄ INNOŚĆ

Zapewne znasz historię Nicka Vujicica, który powiedział: „Urodziłem się bez kończyn, ale – na przekór okolicznościom – żyję pełnią życia”, Nick jest jednym z najbardziej znanych mówców motywacyjnych na świecie. Jego życie jest dowodem, że mimo ograniczeń trzeba zawalczyć o siebie i spełniać marzenia.

UWAŻAJ CZEGO CHCESZ – BO MOŻESZ TO DOSTAĆ – mówi Nick, a to oznacza- dokładnie zaplanuj i określ to, po co w życiu sięgasz. BĄDŹ INNY. CZUJ SIĘ Z TYM WSPANIALE.

2 replies on “Wyspa Ludzi Niestandardowych”

Witam,
Fajnie być niestandardowym ale jeśli chodzi o walory ciała/osobowości same w sobie a nie kwestie wtórne jakie z tego płyną. Choć zdaję sobie sprawę, że mam poważny problem z postrzeganiem własnej osoby oraz płci pięknej.
Forum dla Wysokich to doskonały przykład. Sam jestem tam obecny, choć akurat na forum należę do najniższych facetów (180 cm). Moja obecność tam jest podyktowana wyłącznie tym, że jestem z psychoemocjonalnego i seksualnego punktu widzenia makrofilem. Nigdy nie zaakceptuję niższej od siebie partnerki i to nie o jakieś słodkie 2-3 cm tylko 15-20. Tak jak pedofil nie zaakceptuje budowy związku z dorosłą osobą. Dzięki temu przerabiałem już wszystko: samotność wpędziła mnie w nerwicę, natręctwa oraz depresję. Po prostu zbyt silnie mam wdrukowane w umyśle, że nikogo nie spotkam kto by mógł mi się spodobać fizycznie i mentalnie. Obecnie jestem prowadzony przez terapeutę, niejako pod kontrolą będąc na ww. forum.
Pozdrawiam, Dawid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *