Categories
Relacje Różne

Wyspa Ludzi Niestandardowych

Iwona Kubis
Iwona Kubis

Taka wyspa nie istnieje, ale gdyby była- mieszkali by na niej ludzie, których wyróżnia jedno: niestandardowość. Niestandardowy wzrost. Niestandardowa waga. Niestandardowe przekonania. Ułomność. Inność. „Inni ludzie” boją się odrzucenia bardziej niż ludzie standardowi.
Lista kategorii niestandardowych- może być długa. Twoja nietypowość, niestandardowość może być Twoim atutem. Albo przekleństwem. Zależy, co z tym zrobisz.

STANDARDY

No właśnie – od tego należy zacząć . Jeśli dopasowujesz siebie do jakiegoś standardu/normy, to te normy mogą być zmienne w zależności od kraju, kultury epoki.
Zwiedzając kiedyś zamek w Pszczynie przyglądałam się łózkom i drzwiom (no cóż, każdy ma jakieś skrzywienie zawodowe) i z rozmiarów tych łóżek i wysokości niektórych futryn wynikało, że musiały one pomieścić ludzie o wzrośnie do ok.170cm. Obecnie standardowe drzwi mają 80 cm szerokości (czasami do 100cm). Wysokość do 203cm (dlaczego dodano te 3 cm – nie wiem ).No a co ma zrobić człowiek wyższy albo szerszy? I tu wcale nie chodzi o to jak przez te drzwi przejdzie tylko…

JAK SIĘ Z TYM CZUJE

No właśnie i tu dochodzimy do sedna. Ze swojej nietypowości – można uczynić coś wyjątkowego albo skulić się w sobie i pozostać w poczuciu bycia innym, gorszym…
Zrób ze swojej odmienności swoją dźwignię, swoją trampolinę.

POCZUJ SIĘ WYJATKOWO. ZRÓB COŚ WYJATKOWEGO

Poznałam kiedyś kobietę mierzącą 185 cm. Pani ta gustowała w mężczyznach niższych i to sporo niższych. Ta osoba niezwykle mnie zaciekawiła. Zauważ, co zrobiła: przestała się zastanawiać jak i gdzie poszukać sobie wyższego partnera tylko polubiła tych.. filigranowych. Poznałam też jej drugiego męża. Był naprawdę uroczy. Niski i szczupły. I co ciekawe świetnie się razem czuli. Jednak jeśli Tobie to nie odpowiada – ponieważ każdy ma swoje preferencje i ograniczenia…

NIE PODDAWAJ SIĘ i SIĘGNIJ PO SWOJE MARZENIA

Ostatnio dowiedziałam się że istnieje niezwykły portal. Nazywa się Klub Wysokich. Bardzo ciekawa inicjatywa- miejsce gdzie można od razu w większej ilości – spotkać Ludzi podobnych. Ludzi, których łączy wysoki wzrost. To działa pozytywnie. Napotkałam tez stronę na Facebooku, która nosi nazwę Grubi ludzie siedzą w domu. No cóż, w samej nazwie zawarta jest sugestia- nie pokazuj się światu. Jesteś inny.

MIEJ ODWAGĘ POKAZAĆ SWOJĄ INNOŚĆ

Zapewne znasz historię Nicka Vujicica, który powiedział: „Urodziłem się bez kończyn, ale – na przekór okolicznościom – żyję pełnią życia”, Nick jest jednym z najbardziej znanych mówców motywacyjnych na świecie. Jego życie jest dowodem, że mimo ograniczeń trzeba zawalczyć o siebie i spełniać marzenia.

UWAŻAJ CZEGO CHCESZ – BO MOŻESZ TO DOSTAĆ – mówi Nick, a to oznacza- dokładnie zaplanuj i określ to, po co w życiu sięgasz. BĄDŹ INNY. CZUJ SIĘ Z TYM WSPANIALE.