Categories
Uncategorized

Rezerwat dla Prawdziwych Mężczyzn

Iwona Kubis
Iwona Kubis

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie seria książek, które bardzo lubię i do których wracam co pewien czas. Po pierwsze, seria Barbary i Allana Pease Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą oraz Oczami mężczyzny Rafała Wicijowskiego i Dlaczego mężczyźni wolą milczeć? Beaty M.Weingardt, a także Nie zależy mu na Tobie Grega Behrendta.

Gdzie Ci mężczyźni, prawdziwi tacy

Jak śpiewała Danuta Rinn, dodając na koniec „Gdzie te chłopy?”. No właśnie, gdzie…
Rozmawiając z moimi klientkami zaczęłam prowadzić statystykę. Z tych obserwacji wyciągnęłam następujące wnioski. Mężczyzn, którzy pochylają się nad kobiecymi emocjami, zastanawiają, co kobieta czuje i umieją prowadzić rozmowy o tym, co sami czują, czego się boją – jest naprawdę niewielu.
Wg moich szacunków 3-5%. Często powtarzam, że prawdziwej otwartej komunikacji możesz spodziewać się po mężczyźnie, który należy do tej wąskiej grupy albo jest psychologiem/terapeutą i umie to robić, bo praktykuje zawodowo.
Często mam wrażenie, że gdzieś istnieje…

Rezerwat Dla Prawdziwych Mężczyzn

Co jakiś czas słyszę od klientki, że spotkała mężczyznę, który zadziwia swoim zachowaniem. A zadziwia, bo zachowuje się „normalnie” i prawidłowo.

Normalność w cenie

Tak, zdecydowanie tak. My, kobiety-jJuż nie szukamy „Księcia z bajki” tylko „normalnego faceta”, który umie rozmawiać, słuchać, nie spóźnia się, odpowiada na wiadomości, pyta „Jak się czujesz”, „jak Ci minął dzień”, pamięta o Twoich potrzebach i pragnieniach.

Dziwni Ci faceci.
Jest wiele męskich zachowań, które nam, kobietom, niezwykle trudno jest zrozumieć. Pytamy, doszukujemy się „drugiego dna” – którego najczęściej wcale nie ma.
I tu dochodzimy do sedna, ważnego pytania czyli…

Jak zrozumieć mężczyznę – o tym więcej w 2 części tego artykułu, tymczasem – wcale nie żartobliwa, a niestety poważna…

Typologia współczesnych mężczyzn (ułożona na podstawie opisów moich klientek)

  • Facet-Porażka Nie wiadomo z jakiego powodu znalazł się w Twoim życiu, bo przecież od początku nie odpowiadał Twoim wymaganiom. Czasami trafi do Twojego życia, bo masz nadzieję, że się zmieni, bo jednak był miły, komunikatywny (krótko, ale jednak był! 😉)
  • Facet-Marzenie Naprawdę nie istnieje. Facetem-Marzeniem może stać się KAŻDY mężczyzna, którego kochasz, który Ciebie kocha i po prostu się o Ciebie stara, a swoją miłość okazuje na co dzień.
  • Facet-Mazepa Na początku jesteś wzruszona, bo myślisz, że wreszcie spotkałaś Prawdziwego Wrażliwego Faceta, który Mówi o Swoich Uczuciach!. I rzeczywiście masz rację! On mówi o swoich uczuciach! Tylko o swoich. Twoje sprawy, uczucia i Twój świat-obchodzą go mało… albo wcale. Jesteś do słuchania, pocieszania i po prostu masz być i cieszyć się, że on jest w Twoim życiu. Jest? Naprawdę?
  • Facet-Nudziarz Odmiana Mazepy, tylko mniej Cię wzrusza i szybciej się nim znudzisz. Monotematyczny. „Upierdliwy”. Dużo mówi, dużo narzeka, dużo chce, ale mało daje z siebie.
  • Facet-Mąż-Swojej-Żony Ten typ ma dwie odmiany. Pierwszy to faktycznie Nadal Nie Rozwiedziony (z powodu, domu, dzieci, finansów, czy bardzo pojemnego pojęcia: „trudnej sytuacji”). Często rozwieść się wcale nie zamierza, ale czasami naprawdę nie może od razu (dlatego tego nie należy na wstępie skreślać). Drugi Typ to Rozwiedziony-Nierozwiedziony. Czyli mimo rozwodu nadal opowiada Ci o swojej żonie (często mówi z sentymentem i zazdrością!) albo biegnie na każde jej skinienie. Czasami masz wrażenie, że w Twoim mieście nie ma żadnego hydraulika i tylko on osobiście może wymienić uszczelkę byłej żonie…

Co powinnaś wiedzieć o mężczyznach, a przede wszystkim o swoim mężczyźnie aby łatwiej Wam było się porozumieć? O tym przeczytasz w części drugiej.