Categories
Bez kategorii

Jak obudzić w sobie Moc Pewności Siebie?

Iwona Kubis

W ramach nowego cyklu na blogu chciałam zaproponować Wam, moi Drodzy czytelnicy, lekturę podzielonego na krótkie odcinki e-booka „Moc pewności siebie”. Po przeczytaniu jej dowiecie się, jakie korzyści płyną z posiadania dużej pewności samego siebie oraz poczucia własnej wartości, jak również poznacie liczne i skuteczne techniki na osiągnięcie wymarzonego przez Was stanu tych cech.

Poczucie pewności siebie

Jak rozumiesz „pewność siebie”? Jak to jest być „pewnym siebie”? Co dla Ciebie oznacza ”niskie”, a co „wysokie” poczucie własnej wartości? Zadaję Ci te wszystkie pytania, abyś już na wstępie mógł określić co chcesz zmienić lub osiągnąć, a ja Ci powiem w jaki sposób to zrobić.

Kierując się podanymi tutaj wskazówkami będziesz mógł szybko i skutecznie zbudować (jeżeli uważasz, że nie masz) lub umocnić (jeśli uważasz, że masz, ale za słabe) poczucie własnej wartości i pewność siebie.
A wówczas, przy wsparciu metodami pokazanymi w niniejszym opracowaniu – osiągniesz to, czego pragniesz wtedy, kiedy chcesz.

Fajne, prawda?

Ale w całej Grze o Pewność Siebie najfajniejsze jest to, że to się udaje (jeśli zastosujesz się do wskazówek), a w dodatku jest przyjemne!

Dlaczego, drodzy Czytelnicy, mielibyście mi w ogóle uwierzyć?
Po pierwsze dlatego, że wszystko, ale dokładnie wszystko z tej książki przećwiczyłam na sobie, aby nabrać pewności siebie (tak, tak, nie zawsze ją miałam), po drugie dlatego, że nauczyłam się odróżniać Zdrową Pewność Siebie od zarozumialstwa, po trzecie wreszcie dlatego, że w pracy z moimi klientami w coachingu i terapii również im polecam te metody, a oni stosują je z dobrym skutkiem.

Wystarczy, aby uwierzyć?

Jeśli nie , to po prostu przeczytaj i … sprawdź mnie!

Rozmiar tego opracowania nie pozwala opisać szerzej mojej historii, ale powiem, że z wielu niełatwych, trudnych i „beznadziejnych” sytuacji, gdzie podejmowano próby, aby zachwiać moją Pewnością Siebie, Wiarą w Siebie, wyszłam zwycięsko. Nie tylko utrzymałam Pewność i Wiarę, ale jeszcze je umocniłam. Udało mi się również pomóc wielu osobom w uzyskaniu oraz odzyskaniu pewności siebie i dobrej samooceny, a dzięki tej wiedzy i doświadczeniu mogę pomóc również Tobie!

Od wielu lat prowadzę szkolenia i zajęcia indywidualne z tematyki efektywności osobistej, kreatywności, i od wielu lat bardzo ważny element tych zajęć stanowi budowanie pewności siebie, samooceny, znajdowanie dróg do rozwoju osobistego i uczenie się konkretnych narzędzi. Jak już wcześniej wspomniałam – osobiście stosuję opisane tu techniki z rewelacyjnym wręcz skutkiem. Rozmiar tego opracowania nie pozwala opisać szerzej mojej historii, ale powiem, że z wielu niełatwych, trudnych i „beznadziejnych” sytuacji, gdzie podejmowano próby, aby zachwiać moją Pewnością Siebie, Wiarą w Siebie, wyszłam zwycięsko. Nie tylko utrzymałam Pewność i Wiarę, ale jeszcze je umocniłam. Udało mi się również pomóc wielu osobom w uzyskaniu oraz odzyskaniu pewności siebie i dobrej samooceny, a dzięki tej wiedzy i doświadczeniu mogę pomóc również Tobie!

Dlatego, że wiem na pewno („na pewno” brzmi dobrze w temacie Pewności Siebie, prawda?), jakie pozytywne skutki przynosi praca nad budowaniem Mocy Pewności Siebie. Postanowiłam napisać tę książkę, aby dotrzeć nie do setek osób, z którymi mam bezpośredni kontakt i którym przekazuję te sposoby, ale do wielu, wielu tysięcy, setek tysięcy osób, które przeczytają tę książkę.

Właśnie te sprawdzone i skuteczne techniki, Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku – znajdziesz w tej książce.
Czy jestem pewna, Że Ci się powiedzie, jeśli dokładnie zastosujesz się do wskazówek? TAK.

A Ty?

To wyruszamy w drogę – do Pewności Siebie!

Co daje pewność siebie?

Zacznijmy od tego , że pewność siebie daje poczucie, ze mało co Cię w życiu omija, że masz pełną świadomość tego, że żyjesz Pełnią Życia i w taki sposób, w jaki chcesz żyć.

Być może do tej pory odnosiłeś takie wrażenie, że omijają Cię okazje, przyjemne momenty, jakieś niesamowite zdarzenia.

Dlaczego?
Bo w ostatniej chwili zabrakło… odwagi, wiary, że się uda?

Jeśli tak się stało, nie przejmuj się, teraz się uda!
Znam to doskonale również z własnego życia. Za każdym razem, kiedy się poddałam – nie udawało się. Za każdym razem , kiedy postanawiałam, że się po prostu uda – udało się! Nie dopuszczaj do siebie zdradzieckiego zwątpienia.
Pomyśl, czy wątpisz w siebie? Jeśli Ty wątpisz w siebie, jak inni mają w Ciebie wierzyć?

A może wątpisz w swoją wartość, w swoje możliwości, umiejętności, czujesz się gorsza, gorszy niż inni? Jeśli to uczucie jest Ci bliskie – mam dobrą wiadomość, ta książka pomoże Ci pozbyć się tego uczucia na zawsze!

Jeśli zdarzało się tak, że miałeś wrażenie, że życie mija tak jakoś bez sensu, dzień za dniem i w dodatku miałeś obawę, że nic się nie zmieni, to znaczy ze ta książka jest dla Ciebie!

Posiadając Pewność Siebie wiesz, że sprawy toczą się dokładnie tak, jak powinny, jak je zaplanowałaś, tak jak postanowiłaś, że ma być. A jeśli zachodzą zmiany pierwotnego planu – wiesz, że to jest celowe i nazywasz je „korektami kursu”. To właśnie daje Pewność Siebie. Nie myślisz – oj nie udało się, a mówisz i myślisz: Ok, ok, zmieniam plan, to normalne, świetni piloci też muszą dokonywać korekty kursu, jak trzeba.

Dlaczego ta książka nosi tytuł „Moc Pewności siebie” a nie po prostu „Pewność Siebie”? Ponieważ, aby odnieść Prawdziwy i Trwały Sukces, musisz nie tylko posiadać Pewność Siebie, ale też czuć jej MOC. Potrzebujesz jej.